Legyen egészséges a nassolnivalód is

Nincs is rosszabb annál, mint amikor este leülünk megnézni egy jó filmet a tévében, de diétánk, fogyókúránk miatt nem szabad nassolnunk. Pedig valljuk be,  jól esik az izgalmas részek közben rágcsálni valamit.

A chips, tábla csoki, ropi vagy a mikrós pattogatott kukorica helyett azonban nagyon sok olyan ötlet van, amivel kielégíthetjük a nassolás utáni vágyunkat. Mai cikkünkben ezekre hoztunk példákat.
 

  1. A zöldségeket ajánlják a legtöbbször a chips és csoki helyett. Ha nassolnál, rágcsálj inkább répát, szokták mondani. Szeleteljünk fel pár megpucolt répát, a csíkokat öntsük le olívaolajjal, szórjuk meg szezámmaggal vagy lenmaggal és süssük meg sütőben. Máris ízletes házi ropit falatozhatunk.
     
  2. Készíthetünk zöldségtálat is. Szeleteljünk fel többféle zöldséget – répát, kaliforniai paprikákat – és készítsünk hozzá natúr joghurtból vagy kefirből mártogatóst. Ezt bármilyen ízesítéssel elkészíthetjük, akár fokhagymásan, akár zöldfűszeresen.
     
  3. Házilag is készíthetünk chipset nem csak burgonyából! Padlizsánt, cukkinit is használhatunk alapanyagként. Szeleteljük fel őket vékony szeletekre, sózzuk meg, a felesleges folyadékot csöpögtessük le róla. Forgassuk meg teljes kiőrlésű lisztben vagy lenmaglisztben – amiből Fitthin Paleo lenmagos száraztésztáink is készülnek –, rövid időre tegyük fagyasztóba, majd sütőben vagy olívaolajban süssük ki. Máris kész az esti film mellé a ropogtatnivalónk.
     
  4. A mozzarella sajt koktélparadicsommal mindig kitűnő választás. Csak szúrjunk fel mindegyikből egyet egy fogpiszkálóra és szórjunk rá egy kevés bazsalikomot és rozmaringot.
     
  5. Ha édességre vágyunk, készítsünk magunknak gyümölcsös túrót! A túrót édesítsük nyírfacukorral vagy nádcukorral. Turmixoljuk össze, hogy krémes állagú legyen. Ezután bármilyen gyümölcsöt szórhatunk bele. Ribizlivel és áfonyával, de banánnal, barackkal és szőlővel is igazán ízletes édességet kapunk.
     
  6. Idénygyümölcsökből csinálhatunk gyümölcssalátát is. Amihez olvasszunk fel étcsokoládét és locsoljuk meg vele a salátánkat. Szórhatunk a tetejére mandulát, mogyorót is.
     
  7. Ha igazán egészségeset szeretnénk, készíthetünk natúr joghurtból, zabpehelyből, lenmagból és kókuszreszelékből egy kelyhet, amihez szintén hozzáadhatunk különböző gyümölcsöket. Nem csupán laktató – és akár reggeliként is fogyasztható –, de emésztőrendszerünket is karbantartja.
     

Az ötleteket természetesen lehet variálni, hozzátenni és elvenni belőlük. A lényeg az, hogy próbáljuk a nassolást is a lehető legegészségesebb formában megejteni mindennapjainkban. Azon kívül pedig, hogy egészségünkre odafigyelünk ezekkel az ételekkel, kreativitásunkat is megvillanthatjuk a konyhában egy-egy új nasi kitalálása közben.

Olvass tovább itt!

Dobd fel az esős napokat színes ételekkel

Egész nap esett az eső és sajnos még most is szürkeséget látunk, ha kinézünk az ablakon. Úgy gondoltuk tehát, itt az ideje, hogy cikkünkkel egy kis színt csempésszünk a mai napba.

Nem tudjuk elégszer hangsúlyozni, hogy a zöldségek, gyümölcsök fogyasztása milyen nagy szerepet játszanak egészségünk megőrzésében. Azzal azonban kevesebbszer találkozunk, hogy melyik színű zöldség és gyümölcs milyen hatóanyagokkal járul hozzá egészségünkhöz.

Ha mindenképp ki szeretnénk választani a főbb kategóriákat, három színt fontos megemlíteni: zöld, sárga/narancssárga és a piros. Az ilyen színű zöldségeket és gyümölcsöket soha ne hagyjuk ki étrendünkből.

 

Zöld

A legtöbb zöldség – ahogy az a nevében is benne van – zöld színű. Ezt a színt a klorofill adja, mely fontos szerepet játszik egészségünk megőrzésében. Jó antioxidáns, ami minden fogyókúrázónak és diétázónak elengedhetetlen társa a mindennapokban.

Legtöbbet ajánlott zöld színű zöldségek és gyümölcsök:

  • spenót, petrezselyem, brokkoli, uborka, kelbimbó, kelkáposzta, articsóka, spárga
  • zöldalma, kivi, zöld körte, szőlő

A spenótból készíthetünk spenótos tésztát, amihez tökéletes választás például a Fitthin Diétás durum Spagettink.

 

Sárga/narancssárga

Ezek a zöldségek és gyümölcsök immunrendszerünk erősítésével segítik elő egészségünk megtartását, magas C-vitamin és antioxidáns tartalmúak.

Legtöbbet ajánlott sárga/narancssárga színű zöldségek és gyümölcsök:

  • sárgarépa, tök, sütőtök, sárga cékla
  • sárgadinnye, körte, grapefruit, citrom, ananász

Sárgarépából és tökből ízletes szószt készíthetünk például a Fitthin Diétás durum Csőtésztánkra.

 

Piros

A piros zöldségek és gyümölcsök fogyasztása szintén hozzájárul egészségünk megőrzéséhez, ezen kívül pedig szellemi tevékenységünket is serkentik és memóriánkat is karban tartják.

Legtöbbet ajánlott piros színű zöldségek és gyümölcsök:

  • cékla, vöröshagyma, paradicsom – utóbbi a paleo étrendben nem, de a reális paleo étrendben már elfogadott
  • piros alma, málna, eper, piros grapefruit, görögdinnye, ribizli

A piros színű gyümölcsökből ízletes turmixot készíthetünk tízóraira vagy uzsonnára.

 

Kattints ide a teljes cikkért!