Egy korábbi cikkünkben arról írtunk, hogyan álljunk neki az életmódváltásnak. A folyamathoz pedig hozzátartozik az, hogy kísérletezzünk az ételekkel mind minőségi, mind mennyiségi szempontból.
Mai cikkünkben bővebben kifejtjük, miért fontos, hogy ezt a lépést semmiképp se hagyjuk ki életmódváltásunkból.
Mikor érdemes elkezdeni kísérletezni az ételekkel?
Miért érdemes elkezdeni kísérletezni az ételekkel?
Ha az előbb felsorolt szempontokat figyelembe vesszük, mindenképp elengedhetetlen, hogy elkezdjük tesztelni saját reakcióinkat különböző ételekre. Egészségünk megőrzése és javítása pedig a legfontosabb szempont, amiért érdemes nekiállnunk ennek a folyamatnak.
Miért élhetjük meg horrorként a kísérletezést?
Állj hozzá pozitívan! Legyen szórakozás a kísérletezés!
A lemondás nem végleges, viszont a kísérletezés alatt megtanulhatunk olyan fortélyokat, amikkel például egy sütemény elkészíthető egészséfes módon, mégis ugyan olyan finom lehet, mint a cukros-lisztes társa. A cukrot ugyanis helyettesíthetjük nádcukorral vagy nyírfacukorral, a lisztet pedig – sütik szempontjából – kókuszliszttel.
Nem kell félni az adagok csökkentésétől sem. Igazán jóllakni kisebb adaggal is lehet, ami után nem érezzük magatehetetlennek magunkat – és épp ez a lényege! Ehhez pedig csak ajánlani tudjuk Fitthin Paleo tökmagos és lenmagos, valamint Fitthin Diétás durum száraztésztáinkat.
Ahogy mondani szokták: pozitív gondolatok, pozitív élet! Ha a kísérletezés folyamatához is így állunk hozzá, egy pillanatig sem fog nehézséget okozni számunkra.
Megosztás a facebookonTegnapi cikkünkben megtudhattatok pár tippet, hogyan kezdjetek neki egy életmódváltásnak. Felsoroltuk, mik fontosak ahhoz, hogy könnyebben indítsátok el ezt a folyamatot.
A türelem, kísérletezés, régi ételek lecserélése, a megfelelő mozgásforma megtalálása és a rendszeresség mellett említést tettünk az úgynevezett „bűnözős napokról” is. Bár sokan úgy gondolhatjátok, ennek nincs helye egy egészséges életmódra történő váltáskor, mi mégis úgy hisszük, ennyit igazán megengedhetünk magunknak.
Hogy miért?
Egy teljesen más életmódra nehezen áll át szervezetünk, amihez sok idő kell. Főleg a legelején nagyon fontos, hogy kitartóak legyünk elhatározásunk mellett, hogy ezután könnyebben szokjunk hozzá a változáshoz. Mindent azonban nem lehet egyszerre.
A „bűnözős napok” úgy segítenek az életmódváltásban, hogy megengedik azt, hogy ritkán ugyan, de kielégíthessük az édesség/pizza/egyéb szenvedélyünk iránti vágyat. Na de! Nem szabad túlzásokba esni!
A váltás legelején óvatosan bánjunk ezzel, hiszen könnyen visszaeshetünk a változtatás előtti állapotunkba. Javasolt tehát az elején minél ritkábban megejteni ezeket a napokat: két-háromhetente egy szelet pizza, egy túró rudi vagy egy szelet a kedvenc tortánkból még nem jelent semmi rosszat. Az alkohol is ezekhez a napokhoz tartozzon, de könnyen megoldhatjuk úgy, hogy egy bulit a „bűnözős napra” időzítünk. Vigyáznunk kell azonban, hogy ne csábuljunk el ezek után sem. Tudjuk tartani a mértéket.
Ha a kezdeti nehézségeken sikerült túllendülni, már nincs sok dolog, ami megállíthatna bennünket a folyamatban. Fontos azonban, hogy ezeket a „bűnözős napokat” ne negatívan, hanem pozitívan értelmezzük:
Egy idő után talán nem is fogjuk igényelni ezeket a napokat. Különböző cselekkel még a „bűnözős napokat” is ki lehet játszani. Ha például megkívánunk egy szelet pizzát, süssük meg magunknak otthon! A tésztához pedig a búzalisztet cseréljük le teljes kiőrlésűre, de hogy még egészségesebb ételt készítsünk, próbáljuk ki a lenmaglisztet – amiből Fitthin Paleo lenmagos száraztésztáink is készülnek. Kisebb adagot is elég sütnünk, hiszen a lenmagliszt enyhe diós íze növeli a tápértéket, kevéssel is jól tudunk lakni.
A „bűnözős napok” tehát a fent leírtak alapján valóban fontos szerepet tölthetnek be az életmódváltásunkban, de mint láthatjuk, idővel teljesen le tudjuk cserélni kedvenc ételeinket egészséges megfelelőjükre is.
Itt olvass tovább!
Megosztás a facebookonMint mindenben, az életmódváltásban is a kezdet a legnehezebb. Mit ehetünk, mit nem, mennyit, miből, hogyan fér majd bele az időnkbe a napi ötszöri étkezés… Rengeteg kérdés fordul meg a fejünkben, ami már akkor ijesztően hangzik, amikor még csak a változtatás gondolatával játszunk.
Fontos azonban az alapos felkészülés, hogy megtaláljuk azt, ami számunkra a megfelelő életmódot jelenti. Ez azonban időt, kitartást és odafigyelést igényel.
Mai cikkünkben pár jó tanáccsal szeretnénk ellátni titeket, hogy egyszerűbb legyen az átállás egészséges életmódra.
Az egészséges életmód nagy önuralmat igényel. Ha azonban lelkiismeretesen csináljuk, hetente egy, úgynevezett „bűnözős napot” beiktathatunk a folyamatba. Így nem kell lemondanunk kedvenc süteményünkről, hanem megjutalmazhatjuk magunkat egy szelettel, amiért ilyen kitartóak vagyunk egészséges életmódunk megtartása mellett.
Megosztás a facebookon