Mindjárt vége a nyárnak, ezt az időszakot pedig mi mással lehetne lezárni, mint egy utolsó nagy bulival. Ilyenkor valljuk be, kicsit többet is iszunk a kelleténél, hiszen mégiscsak búcsúztatjuk a jóidőt. A legtöbb diétába és étrendbe azonban az alkohol a tiltólista élén szerepel.
Ahhoz, hogy ne borítsuk fel túlságosan egészséges életmódunkat, de megfelelő módon el is köszönjünk sokak kedvenc évszakától, kompromisszumokra lesz szükségünk.
Mai cikkünkben arra adunk ötleteket, hogyan illesszük be egészséges életmódunkba egy–egy mámorittas éjszakát:
Készüljünk fel a bulira:
Szórakozzunk okosan:
Ha mégis csúnya a másnap:
Egészséges életmódunkat tehát nem borítja fel egy buli sem, ha a fent leírtakat figyelembe véve megfelelően felkészülve indulunk neki az éjszakának.
Az egészséges életmódhoz tartani magunkat nagyon nehéz, főleg akkor, ha állandó rohanásban vagyunk. Az egész napos munka, a barátokkal való találkozások és az elintézendő ügyek mellett valljuk be, már nincs kedvünk vagy erőnk egészségünkkel foglalkozni. Természetes, hogy ilyenkor hajlamosak vagyunk ellustulni és inkább a könnyebb, ám egészségtelenebb utat választani.
Azért, hogy szervezetünk ne merüljön ki teljesen a folytonos tennivalók közepette, muszáj odafigyelnünk egészségünk állapotára. Az elején persze macerásnak tűnhet a folyamat, ám később észre sem vesszük, hogy szervezetünk megóvása szinte a részünkké vált.
Ha az elhatározás már megvan ahhoz, hogy visszarázzuk magunkat az egészséges életmódba, már nincs semmi, ami megállítson minket. Ehhez segítségül itt van pár ötlet, hogyan érjük el a kitűzött célt még akkor is, ha lustának érezzük magunkat:
Ahhoz, hogy sikerüljön a napi ritmusunkba beilleszteni az egészséges életmódot, fontos, hogy türelemmel legyünk magunkkal szemben, de ha le tudjuk győzni lustaságunkat, az út egyenesen a célig vezethet minket.
A teljes cikkért kattints ide!
Megosztás a facebookonNagyon sokan esünk abba a hibába, hogy a súlyfeleslegtől a kelleténél gyorsabban akarunk megszabadulni. Bár az alacsony kalóriabevitel meghozza eredményét, szervezetünk hosszútávon nem tudja fenntartani ezt az állapotot és a leadott kilók nagyon hamar visszajönnek, nem beszélve arról, hogy bár ezzel elérjük a kívánt hatást, de ez a módszer veszélyes is lehet egészségünkre.
A különböző extrém diéták alatti gyors fogyást követő súlygyarapodás ciklikus változását nevezzük jojóeffektusnak, vagy jojódiétának.
Egy fogyókúra során leadott kilók valóban nagy sikerélményt nyújtanak. Mivel azonban ezt alacsony kalóriabevitellel és meglehetősen rövid idő alatt érjük el, szervezetünknek nincs ideje hozzászokni ehhez az életmódhoz. A fölösleges zsír mellett legtöbbször szervezetünk izomzatából is veszít a diéta során. Nagyon gyakori, hogy ebben az esetben a fizikai és szellemi kimerültség miatt depresszió lép fel.
A rosszkedv és kimerültség velejárója pedig nagyon sokszor az, hogy újra hozzányúlunk olyan ételekhez, amiknek a kalóriatartalma magasabb, mint amit szigorú diétánk megengedne. Az eddigiekhez képest azonban a hirtelen változástól szervezetünk raktározni kezd, így lehetséges az, hogy a súlyvesztés után gyors hízás következik be.
Ahhoz, hogy elkerüljük ennek a körforgásnak az esetleges mellékhatásait, például a kimerültséget, a magas vérnyomást és koleszterinszintet, valamint, hogy sikerüljön kilépnünk ebből a ciklusból, itt van öt igazán hasznos tipp mindenki számára, aki épp most is a jojózás valamelyik fázisával küzd:
Augusztus 20-a Szent István király ünnepe, az Új kenyér ünnepe. Tökéletes nap egy családi vacsorához, sőt ha még az idő is úgy engedi, nem kell teljesen a konyhába visszavonulnunk. Késő délutáni program lehet az egész család számára egy meghitt grillezés a kertben vagy valahol kint a szabadban, így biztosan nem maradunk le az ünnepi tűzijátékról sem.
Családi étkezés révén ez alkalommal a Fitthin Családi kiszerelésű Paleo tökmagos tésztánkat választottuk ki a recepthez.
Fitthin Paleo tökmagos csőtészta pirítva, grillezett zöldségekkel és csirkemellel:
Hozzávalók 5 adaghoz (1 csomag 5x55 g):
Pirított tészta (köret):
Grillezett csirkemell:
Grillezett zöldségek:
Elkészítés:
Csirkemell:
Zöldség:
Tészta:
Ha az időjárás engedi, menjünk ki a kertbe és grillen süssük készre a pácolt húst a zöldségekkel, ha nem, serpenyőben sütve is elkészül a tökéletes ünnepi, családi vacsora.
A grillezett csirkemell szeletek és a zöldségek mellé tálaljuk a pirított Fitthin Családi kiszerelésű Paleo tökmagos tésztánkat is.
Kellemes időtöltést és jó étvágyat kívánunk!
Megosztás a facebookonEgy korábbi cikkünkben arról írtunk, hogyan befolyásolja az étkezés a lelki világunkat. Milyen hatással van a túl sok vagy épp a túl kevés étel a motivációnkra, a jókedvünkre, vagy épp a rosszra. Nem meglepő tehát, hogy a lelkiállapotunk is nagyban befolyásolhatja életmódunkat, táplálkozási szokásainkat.
Lelkiállapotunktól függően hajlamosak vagyunk túlevésre, vagy sanyargatjuk magunkat koplalással. Ezeket legtöbbször negatív érzelmi állapotban tudat alatt tesszük, sokszor azonban tudatosan vigasztalódunk olyan ételek fogyasztásával – vagy nem fogyasztásával –, amelyek rossz hatással vannak egészségünkre.
Rosszkedv, depresszió
A legtöbb ember, ha rosszul érzi magát, akkor vagy túl sokat, vagy túl keveset eszik. Talán mindenkinek ismerős az a helyzet, amikor bánatunkat egy tábla csokoládéba, vagy épp egy gyorséttermi menübe fojtjuk. Ha elvesztettünk valakit, sokszor az étellel próbáljuk kitölteni az űrt, amit az elvesztett személy maga után hagyott.
Rossz lelkiállapotban azonban sok esetben az étvágytalanság a jellemző. Ilyenkor észre sem vesszük, hogy már eltelt egy nap, de mi még a reggeli müzli szeleten kívül semmit nem ettünk.
Stressz
Nincs is rosszabb annál, mint amikor valaki a rá nehezedő nyomást evéssel vezeti le. A munkahelyi stressz ismerős lehet mindannyiunk számára. Nem csupán a rövid ebédszünet alatti gyors étkezés tehet rosszat, de a hosszú nap végén történő túlevés sem a legjobb megoldás a stressz levezetésére.
Unalom
Nincs olyan ember, aki ne esett volna kísértésbe unalmában. Sokszor azon kapjuk magunkat, hogy semmittevésünkben állandóan a hűtő ajtaját nyitogatjuk. Amikor pedig ráállunk a mérlegre, csodálkozva nézzük, hogy mennyit mutat. Unalmában az ember bizony valóban nem veszi észre, hogy hajlamos többet és többször enni a kelleténél.
Nem kell azonban, hogy hangulatunk befolyásolja étkezésünket! Elég csak egy kicsit odafigyelni és a rosszkedv okozta fölösleges kilók még gondolatban sem szaladnak fel ránk:
A lényeg tehát az, hogy hangulatunkat próbáljuk megérteni, a stresszt helyén kezelni, hogy az esetleges túl sok vagy túl kevés ételfogyasztás ne okozzon még több fejfájást.
Megosztás a facebookonÚj év új én, szól a már-már klisévé vált mondat minden év januárjában. Bár nem véletlenül választják nagyon sokan január elsejét az életmódváltás kezdetének. Újévi fogadalom már hosszú idők óta van, kutatások pedig bebizonyították, hogy azok közül, akik ilyentájt kezdik meg diétájukat, edzéstervüket, nagyobb százalékban véghez is viszik célkitűzéseiket.
Nem szükséges azonban az új évre várni, hogy diétánk sikeres kimenetelű legyen. Minden csak elhatározás kérdése. Valójában minden nap magában rejti az újdonságot, így akár már holnap is nekivághatunk a folyamatnak. De vannak olyan napok, amelyek sokkal nagyobb hatást gyakorolnak ránk az „újrakezdést” szimbolizálva.
Hétfő
Sokaknak a hétfő nyűg, újra munkába kell állni vagy iskolába menni. Azonban jobb, ha már előre áthangoljuk gondolkodásunkat pozitív irányba. A hétfő ugyanis egy új hét kezdete, újabb lehetőségek elénk tárulása. Ezeken a napokon egyébként sokkal előrelátóbbak vagyunk, bennünk van az újrakezdés lehetőségének a gondolata. Már csak annyi a dolgunk, hogy ezeket az energiákat a jó célra fordítva használjuk fel.
Tehát diéta elkezdéséhez nagyon jó, ha kiválasztunk magunknak egy hétfőt. Előtte héten már kezdjük el a hűtő és a kamra polcain lecserélni az addigi ételeket a diétának megfelelő élelmiszerekre. Ha például a paleo diétát szemeltük ki magunknak, a búzalisztből készült tésztákat leválthatjuk a Fitthin Paleo tökmaglisztből vagy lenmaglisztből készült száraztésztáinkra. Készítsünk magunknak – vagy keressünk az interneten – étrendet, nézzünk utána edzésformáknak, tervezzük meg, hogy azon a bizonyos hétfőn már gördülékenyen menjen az indulás.
Minden hónap elseje
Sokaknak a hónapkezdő napok váltak be az életmódváltás elkezdése szempontjából. Nem is csoda, hogy az első hetekben rengeteg látogatója van az edzőtermeknek. Ahhoz azonban, hogy mi hónap végén is ott legyünk – vagy épp az otthoni gyakorlatokat akkor is végezzük – fontos, hogy kitartóak legyünk célunk elérésében.
Születésnapok, évfordulók
Megint eltelt egy év és nem vagyunk megelégedve magunkkal? Fogjunk neki a diétánknak születésnapunkon vagy utána egy nappal, hiszen ez is azon napok közé tartozik, amelyek az újrakezdés lendületét hozzák magukkal. Ha pedig évfordulót ünneplünk párunkkal, közösen is belefoghatunk az életmódváltásba. Ezzel a motivációnk is nagyobb lesz és a diétánkat is kisebb valószínűséggel fogjuk abbahagyni.
Tavasz, nyár, ősz, tél
Egy új évszak kezdete mindig nagyban befolyásolja mindennapjainkat. A leggyakrabban az életmódváltást őszre szokták ütemezni: van elég időnk rá, hogy a következő nyárra tényleg formába kerüljünk! Nem csupán emiatt tökéletes választás az ősz, de ha idő közben váltani szeretnénk, akár többféle diétát, edzésformát is kipróbálhatunk.
Ha kitartunk célunk mellett, az életmódváltáshoz valójában minden új nap megfelelő kezdet lehet. Hiszen minden csak elhatározás és akaraterő kérdése.
A teljes cikkért kattints ide!
Megosztás a facebookon